Açık Uçlu Soru Nedir? Nasıl Olacak?

Merhaba Arkadaşlar;

 

Bu sene ÖSYM’nin Üniversite Sınavında, yeni müfredatla beraber sınav sistemine yerleştirmeye başlayacağı açık uçlu soruların da olduğunu biliyoruz. Fakat bizce bu sene daha ilk ve deneme amaçlı olarak yapacaklarını düşünürsek birkaç taneden fazla sormazlar.

 

Yayınladıkları deneme sınavlarına da bir göz atarsak soruların altında açık uçlu sorular hakkında “İşlemi açıklamayla yapınız, sadece cevap içeren sonuçlara puan verilmeyecektir.” gibi bir yazı dikkatimizi çekiyor. Buda sadece soruyu çöz sonra diğer soruya geç gibi bir durum olmadığını, soruyu çözdükten sonra birde çözümü açıklamanız gerektiğini gösteriyor. Tabi bu durum biraz sıkıntılı ve hız gerektiren bir durum çünkü zaman kaybına neden olup, zamanın aleyhinize daha fazla işlemesine neden olacaktır. Onun için diğer sorulardan vakit kazanmaya çalışın. Ancak asla kendinizi üzmeyin ve motivasyonunuzu bozmayın. Çünkü zor soru sadece size zor gelmez, herkese zordur. Ancak çalışan, azimle uğraşan ve motivasyonunu bozmayan çözer o soruyu. Sizde onlardan biri olmaya çalışın ki kazanan olun. 😉

 

Bu konu hakkında güzel bir video hazırlayan hepimizin bildiği Youtube’un okul sayfası diyebileceğimiz “Hocalara Geldik”  ve hepinizin tanıdığını düşündüğüm YGS-LYS motivasyon  “GriKoç”sizler için açık uçlu sorular hakkında çok iyi ve verimli bir çalışmalar yaparak Açık Uçlu soruların ne olduklarını anlatmışlar. Hadi birde onlardan dinleyelim..

 

 

Hakkında admin

Eğitim, Güncel Haberler, Dini, Bilim ve Teknoloji ile ilgilenen araştırmacı bir kişi..

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Scroll Up
error: Content is protected !!