2019 Polis Alımları

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun yapmış olduğu açıklamaya göre 2019 yılı içerisinde toplamda 35 Bin Polis alımı yapılacak. Bu bağlamda polis olmak isteyen gençlerin 2019 yılı içerisinde yapılacak olan polis alımlarını yakından takip etmesi gerekiyor.

Nasıl Polis Olurum ?

Günümüzde polis olmak için 4 yol bulunmaktadır. Bunlar sırasıyla;

  • Lise mezunlarının YKS sınavından aldığı TYT puanına göre başvurabildiği 2 senelik eğitimin verildiği Polis Meslek Yüksek Okulu ( PMYO )
  • 4 yıllık lisans mezunları ve 2 yıllık önlisans mezunlarının KPSS puanıyla başvurabildiği Polis Meslek Eğitim Merkezi ( POMEM )
  • 4 yıllık lisans mezunlarının KPSS P3 puanına göre başvurabildiği 11 aylık eğitimin verildiği ve eğitimden sonra mezun olanların Komiser Yardımcısı olarak göreve başlatıldığı Polis Amirleri Eğitimi Merkezi ( PAEM )
  • Son olarak ise ilk defa 19.dönem POMEM ile birlikte en az lise mezunu olmak koşuluyla KPSS şartı olmadan alımın yapıldığı ve 6 aylık eğitimin verildiği PÖH ( Polis Özel Harekat )

Yukarıda belirtilen yollardan biriyle polis olmak istiyorsanız beyazdaktilo sitesi tarafından paylaşılan polis alımları ve polislik başvuru şartları konusunda rehber olabilecek bu yazıyı incelemenizi tavsiye ediyorum. 2019 Polis Alımları,

2019 POMEM – PMYO – PAEM – PÖH Detaylı Polis Rehberi ( Yazıyı Okumak İçin Tıklayın )

Yukarıda vermiş olduğum bağlantı ile polislik başvuru şartları , yeni polis alımları , polis özel harekat – pöh nasıl olunur ? Komiser yardımcısı nasıl olunur ? PMYO Başvuru süreci ile sınav aşamaları ve polislikle ilgili birçok konuda bilgi sahibi olabilirsiniz. Ayrıca beyazdaktilo.com sitesine polis alımları ve polislikle ilgili merak ettiğiniz soruları sorabilir ve anında cevap alabilirsiniz.

2019 Yılı POMEM – PAEM – PMYO – PÖH Alım Sayıları

Beyazdaktilo sitesi tarafından 2019 polis alımlarıyla ilgili tahmini olarak yapılan alım sayıları şu şekildedir ;

10 Bin Polis Alımı : 24.Dönem POMEM
10 Bin Polis Alımı : 25.Dönem POMEM
2.500 Polis Alımı : 2019 PMYO
3000 Komiser Yardımcısı Alımı : 5.Dönem PAEM
10 Bin PÖH Alımı : 2019 PÖH

2019 Polis Alımı Tarihleri ve Başvuru süreci ile ilgili daha detaylı bilgi için bu bağlantıyı ziyaret edebilirsiniz.

 


Emre

Eğitim, Kişisel Gelişim, Enerji, Bilim ve Teknoloji ile ilgilenen araştırmalar yapmaktayım. Uygun olanları sizlerle de paylaşmaktayım.

0 yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir