Bir Ürün Reklam Filmi Olmadan Satılabilir mi?

Bir Ürün Reklam Filmi Olmadan Satılabilir mi?

Bir Ürün Reklam Filmi Olmadan Satılabilir mi?

Hangi sektörde olursa olsun ve hangi ihtiyaçlara cevap verirse versin bir ürün bir reklam çalışması olmadan satışa sunulamaz. Çünkü reklam çalışması, insanlara ürünün özelliklerini anlatan ve satın almaya yönlendiren çalışmalardır. Örneğin, reklam filmi televizyonlarda ve dijital medyada yayınlanması sayesinde insanlarda görsel ve işitsel bir algı oluşturur. Bu algı sayesinde ürün satılabilir bir hale gelir.

Televizyon veya dijital medyada yayınlanacak bir reklam filmi ürünün neden satın alınması gerektiğini ve ne faydalar sağlayacağını anlatır. Elbette ki bu anlatım tekdüze bir şekilde ve klasik olarak gerçekleştirilmez ve yaratıcı fikirler ile desteklenir. Yani yaratıcı bir fikir, ince bir nüans, bir espri, akılda kalıcı bir müzik veya ilginç bir senaryo sayesinde ürünün neden iyi olduğu anlatılabilir.

Eğer reklam çalışması için gerçekleştirilecek reklam filmi çekimi özenli bir şekilde sağlanırsa, iyi bir sonuç elde edilebilir. Bu nedenle öncelikle reklam filmi nedir sorusunun cevabını bulmak amacıyla iyi bir ajans ile görüşmeli ve doğru seçimler yapılmalıdır.

Bir Ürün Reklam Filmi Olmadan Satılabilir mi?

Bir Ürün Reklam Filmi Olmadan Satılabilir mi?

Reklam Filmi Geçici Değil Sürekli Bir İhtiyaçtır

Bir ürün için çıkış aşamasında veya halka kabullendirme aşamasında reklam filmi hazırlığı mutlaka ihtiyaç olarak görülmelidir. Ancak yapılan ilk film çalışması sonrasında artık ürün halk tarafından kabul edildiği için reklam çalışmalarının durdurulması ve reklam bütçesinin kesilmesi çok büyük bir hata olacaktır. Zira ürünün halk tarafından tanınması ve kabul edilmesi konusunda devamlılık elde etmek için reklam filmi yapma amacıyla sürekli yeni projeler geliştirilmelidir.

Sürekli bir şekilde yeni reklam filmi çalışmaları ile ürünün yenilenen özelliklerini, yeni modellerini veya devam eden kalitesini halka anlatabilmelidir. Bu nedenle reklam filmi ajansları süreklilik arz eden bir şekilde sözleşme ve yıllar boyunca süren anlaşmalar ile hizmet verebilir. Örneğin, Mor Yapım firması sizin için istediğiniz reklam kalitesi ile birlikte bir çizgi oluşturarak, size sürekli bir hizmet sağlayabilir.

Mor Yapım firması ile anlaşma gerçekleştirdiğinizde hazırlanacak reklam çalışmaları için bir bütçe planlaması yapılır. Bu planlama içerisinde sadece film çalışmaları değil açık hava reklamları, radyo ve televizyon reklamları ile sosyal medya reklamları gibi her nokta yer alır. Bu nedenle planlama içerisinde reklam filmi ücretleri ayrı bir nokta oluşturmalıdır.

Kategoriler: Diğer

Bilginin Deposu

Üniversiteye Hazırlık Rehberi olan Bilginin Deposu, Sizlere YKS Sınavı için Ders Notları, Deneme Sınavları, PDF Arşivi, Meslek Rehberi, Çalışma Programlarını hazırlamak için yardımcı bir Eğitim Bloğudur.

0 yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir