Günlük hayatımızın içerisinde her an her yerde kulağımıza bir müzik çalar. Ders çalışırken kulaklık takar en sevdiğimiz parçayı dinler, en sevdiğimiz şarkıcının konserinde on binlerce kişiyle hep beraber şarkıya eşlik ederiz. Günümüzün hızla gelişen teknolojisinde müzik ve sesler de olumlu bir şekilde etkilenmektedir. Kulaklıklar, hoparlörler, ses kayıt cihazları, müzik çalar cihazlar, akıllı telefonlar, bilgisayarlar ve saymakla bitiremeyeceğimiz daha birçok teknolojik ürünler, dünyanın bir ucundaki sesi bizlere ulaştırmaktadır. Teknoloji ve seslerin harmonisini gündelik hayatımızın her yerindedir.

Otomobillerimizdeki Bluetooth ses özelliği ile telefonu elimize almadan hem güvenli bir sürüş yapabilir hem de acil bir telefon görüşmemizi gerçekleştirebiliriz. Teknolojinin getirdiği yararlar ve gelişen cihazların çeşitleri ve kullanım alanları oldukça geniştir ama en çok kullandığımız sistemlerden birisi bizleri, ruhumuzu okşayan müzikleri dinlememizi sağlayan ses sistemleridir. Şu an bir teknoloji marketine girdiğinizde önünüze birçok seçenek çıkacaktır. Kulakiçi kulaklıklar, kablosuz kulaklıklar, hoparlörler, taşınabilir hoparlörler ve her biri kendi içerisinde de gruplara ayrılmaktadır; araba içi hoparlörler, stüdyo için hoparlörler, taşınabilir hoparlör gibi.

Uçsuz bucaksız bir deniz gibi gözüken bu teknoloji pazarında tür, kullanım alanı, fiyatı ve performansı gibi birçok seçim etkeni bulunmaktadır. Ses sistemleri günümüzde oldukça gelişmiş teknoloji ürünleridir ve tarihinde en çok değişime uğramış cihazlardır çünkü yıllar öncesinde çok büyük boyutlarda cihazlarken şimdi cebimize koyabileceğimiz kadar küçülmüşlerdir. Teknolojinin buradaki en büyük rollerinden birisi en büyük boyutlarındayken verdiği seslere şu an ki ebatından da ulaşmamızı sağlamasıdır. Bunun tabii ki de üretici firma ile de büyük bir bağlantısı vardır.

Gelişen teknolojide ve teknoloji pazarında rekabet oldukça sıkıdır. Birçok marka ve her markanın birden çok çeşidi bulunmaktadır. Bazen bu çeşitlilik alıcıları tarafından kafa karışıklığına ve bazen ise yanlış ürün seçimine sebep olmaktadır. Bu pazar içerisinde kaliteli bir başarı yakalamak oldukça zordur çünkü rekabet içerisinde tüm firmalar kullanıcıları için birçok kalite, dayanıklılık gibi vaatlerde bulunurlar. Ses sistemlerini kullananlar için bu başarının ve uzun süreli kullanım keyfinin ses kalitesi, cihaz ağırlığı taşınabilirliği hatta renk seçeneği gibi birçok kriterleri vardır. Sizler için bu başarıyı tarihi boyunca başarmış olan iki firma ile ilgili bilgiler paylaşmak istiyoruz.

 

Teknolojinin Ses Bombaları

Ses sistemleri ile ilgili unutmamamız gereken şey aslında hayatlarımızı ne kadar kolaylaştırdıkları ile ilgilidir. Özellikle ses sistemleri içerisinde hoparlörler gün içerisinde sıkça kullandığımız cihazlardır. Küçük bir ortamda düzenlenen seminerde, toplantıda veya herhangi bir ses kaydı dinlenebilecek bir ortamda yalnızca çantamızın bir köşesinde taşıyabildiğimiz küçük aygıtlar haline dönüştüler ve istediğimiz ses seviyesine ulaşmamızı sağlıyorlar. Bu cihazlar sayesinde, artık kocaman ve çok ağır cihazları taşımaya çalışmak zorunda değiliz. Diğer bir yandan ise, aslında ebatlardan biraz daha fazla önemli sayılabilecek şey o da cihazdan aldığımız sesin pürüzsüzlüğüdür. Cihazınızın boyutu küçük olabilir çok yer kaplayan ve ağır da olabilir ama bu cihaz kaliteli bir ses vermezse talep ettiğimiz ortamda rahatlıkla kullanamayız ve memnun kalmayız.

Bu teknoloji ürünlerine belli bir bütçe ayırdıktan sonra bizlere destek değil de köstek olmalarını tabii ki istemeyiz. Son yıllarda insanların aradığı ses sistemleri cihazları, sesin temiz olarak duyulduğu ve kalite performansının en yüksekte tutabilmektir. Bu temel özelliklerinin yanı sıra, en çok kullanılan ve işimizi oldukça kolaylaştıran özellik ise diğer teknolojik cihazlar ile ortak çalışabilmesidir. Mesela cep telefonunuz, bilgisayarınız, tabletiniz veya televizyonunuzla bile bağlantı kurarak çalıştırabiliyorsunuz. Bu özelliği kullanmanızı sağlayan en büyük faktör ise gelişen Bluetooth sistemli hoparlörlerdir. Zaten adı üstünde Bluetooth özelliği olması bize herhangi bir kablo kullanmaksızın kolay bağlantı yapabilmemizi sağlayan ve son yıllarda oldukça gelişmiş cihazlardır. Satın alacağımız markalarda unutmamak lazım ki zaman zaman kopukluklar yaşamamak için Bluetooth bağlantısının kalitesi çok üst düzey olmalıdır. Sizler için bu teknoloji yarışında popüler olan, uzun yıllardır bu teknoloji pazarında faaliyet gösteren ve oldukça sık tercih edilen JBL ve Piranha markalarının ürünlerinden bahsettik.

Cebimizdeki Müzik Şöleni Bluetooth Hoparlörler

Cebimizdeki Müzik Şöleni Bluetooth Hoparlörler

Seslerin Asi Ruhu – JBL Hoparlörler

JBL markasının tarihi ortalama 75 yıl öncesine dayanmaktadır. İlk olarak, hoparlör mikrofon ve otomobil içerisindeki ses sistemleri alanında faaliyet göstermiştir ve ses sistemlerinde çok köklü bir tarihi vardır. Bu sebeple insanlara kendi tarihinden aldığı bir güveni vermektedir. Bluetooth hoparlör modellerini aşağı yukarı ilk dünya pazarına sunan markalardan bir tanesidir. Bugüne kadar hiçbir ürününü bir kusur nedeniyle geri çekmemiştir ve tüm ürünlerinin arkasındadır. JBL genellikle kendi alanında ilk adımları atan firmadır. Rakipleri arasında sivrilmeyi başarmıştır. İnsanların aradığı boyut ve ses kalitesinin hiçbir zaman kullanıcısının istemediği şekilde üretmemiştir. Her zaman arz talep içerisinde üretim ve satışını yapmıştır. Internet alışverişinizde ya da sanal alemde gezinirken mutlaka en az bir kere JBL ürün reklamına veya lansmanına denk gelmişsinizdir.

Satış politikalarından biri olarak, JBL yeni ürün üretiminde piyasaya her zaman cihazlarını bir müddet öncesinde sunar çünkü firma her zaman kullanıcı yorumlarını ön planda tutar ve bunları dikkate alır. Bu sebeple JBL Bluetooth hoparlörler aslında insanların ne istediğini dikkate alarak, insanların isteği doğrultusunda üretilen teknolojik ses sistemleri cihazlarıdır. Bu yüzden belki de dinleyicinin ses sistemlerindeki aynası diyebiliriz kendisine.

Günümüzde Bluetooth hoparlörde en çok karşılasan sorun cihazlar ile Bluetooth hoparlör arasında olan Bluetooth bağlantı problemidir fakat JBL üstün bağlantı teknolojisi sayesinde bu hata oranı neredeyse sıfıra indirgenmiştir. Piyasadaki diğer Bluetooth sistemli hoparlörler de incelendiğinde JBL kullanıcıların popüler yorumu Bluetooth bağlantısındaki kusursuzluğudur bu da JBL Bluetooth hoparlör markasında öne çıkaran özelliklerinden birisidir. Örneğin elektronik sistemi destekleyen bir gitarınız, bateriniz veya piyanonuz olduğu takdirde kolaylıkla her iki cihazı birbirine entegre edebilirsiniz. Yazın arkadaşlarınızla gittiğiniz tatilde havuz kenarında sevdiğiniz yazın gözde parçalarını açarak keyifli zaman geçirebilirsiniz. Su geçirmez özellikli JBL hoparlörünüzle bağlantı sorunu yaşamadan sadece müziğin ve havuzun keyfini çıkarabilirsiniz.

Kullanıcı Dostu Piranha Bluetooth Hoparlörler

Piranha Bluetooh hoparlörler, ses sistemleri ailesinde belki de fiyat performansına en yakın ürünlerden biridir. Tanımlamak gerekirse, yine bir arz talep ürünü ve yine insan bütçesine uygun bir üründür. Tabii ki de direkt ya da sadece fiyat performans olarak değerlendirmek Piranha ses sistemleri teknolojisi içerisinde bu ürünü kalitesiz kılmaz çünkü bu marka rakipleriyle uzun senelerdir müthiş bir rekabet içerisindedir. Firma olarak her zaman üretimde seri üretimi tercih etmişlerdir. Sizlere öncelikli olarak fiyat performans olarak vurgulamamızın sebebi firma her zaman fiyat politikasını ve belki de insanların yıl içerisinde ses sistemleri için yaptıkları harcamaları değerlendirerek, kullanım süresini, memnuniyetini sunulan fiyat değerlerini ile karşılaştırarak, bunun fizibilitesini yaparak bir fiyat etiketi çıkartır. Bu yüzden Piranha Bluetooth hoparlör modelleri ses sistemlerindeki kalitesinin yanı sıra aslında alıcılarının ve hali hazırda kullanıcılarının gönül dostudur. Tarihi eskiye dayanan firmalardan birisidir Piranha.

Ses sistemlerinde ve çeşitli alanlarında faaliyet göstermektedir. Ayrıca farklı alanlara hizmet eden hoparlör sistemleri, büyük konferans salonlarındaki sistemlerinden tutun da bir masaüstü bilgisayara bağladığımız hoparlöre kadar tarihçesindeki ilk örneklerden günümüzde sıkça gördüğümüz ürünlerine kadar elektronik ses sistemleri pazarında birçok ürün piyasaya sunmuştur. Tecrübesinden hiç şüphe yoktur ve şüphesiz yine bu yarışta ses sistemleri ailesinde kendisine bir yer konumlandırmıştır. İnternet üzerinde Piranha markasının ürünleri ile alakalı birçok kullanıcı yorumları bulunmaktadır. Bu yorumları her zaman kendi sayfalarında paylaşarak yeni ürünlerinde yorumları, eleştirileri dikkate alarak üretime geçmektedirler.

Teknoloji marketlerinde ve internet satışlarında çeşitli Piranha Bluetooth hoparlörlerini bulabilirsiniz ve cebinizi yakmayan fiyat etiketleri ile uzun yıllar memnuniyet ile kullanabileceğiniz bir hoparlörü satın alabilirsiniz. Sizlere bahsettiğimiz her iki hoparlörde de farklı renk seçenekleriyle popülerdir çünkü ebatları sebebiyle çantamıza atabildiğimiz ağırlıkta ve estetik bir görünüme sahiptirler. Gittiğimiz her yere kendimize ait bir aksesuar gibi götürebildiğimiz cihazlar haline gelmişlerdir. Özellikle yanında taşıdığı renklerle uyum sağlamasını isteyen kullanıcılar için birden fazla renk seçeneği mevcuttur. Standart renk skalalarının dışında göz alıcı, şık ve sade tasarımlarıyla dizayn edilmişlerdir.

Bluetooth Hoparlörler

Kategoriler: Diğer

Emre

Eğitim, Kişisel Gelişim, Enerji, Bilim ve Teknoloji ile ilgilenen araştırmalar yapmaktayım. Uygun olanları sizlerle de paylaşmaktayım.

0 yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir