EğitimRehberlik

Deneme Analizi Nasıl Yapılır? Nasıl Çözülür? Analiz Programı İndir

Deneme Analizi Nasıl Yapılır? söylemeden önce birkaç küçük hususu belirtelim. Sınava hazırlık sürecinde olmazsa olmaz deneme sınavları öğrencinin gelişim durumunun ne olduğunu anlaması için en önemli araçlardandır. Gerek evde eğitim gerekse okulda ne kadar çok deneme sınavı çözülürse o kadar yararlıdır. Burada önemli olan nokta ise öğrencinin deneme sınav analizi yapma becerisini kazanmış olmasıdır.

Öneri: Sizin için hazırladığımız Deneme Sınavı Analiz Programını aşağıdan indirerek, kendi analizlerinizi ölçebilir ve çalışabilirsiniz.

Analizi yapılmayan bir deneme sınavının öğrenciye katkısı neredeyse hiç olmayacaktır. Şimdi, maddeler halinde deneme sınavını analiz etmenin püf noktalarını sayalım.

Deneme Analizi Nasıl Yapılır?

  1. İlk olarak deneme sınavı nerede yapılmış olursa olsun kitapçık öğrenci tarafından eve getirilmelidir. Cevap anahtarı da alınarak doğru, yanlış ve boş sorular tespit edilmelidir.
  2. Yanlış sorular öğrencinin hangi konularda ya da soru tiplerinde eksik kaldığını gösteren en önemli uyarıcılardır. Bu nedenle, ilk olarak yanlış soruların üzerinden geçilmelidir. Dikkat hatası olan sorular da elenerek geri kalanların konu eksiğinden mi yoksa soru tipinden mi kaynaklandığı bulunmalıdır. Son olarak, sorunun doğru çözümünün nasıl yapılacağının öğrenilmesi gerekir.
  3. Boş sorular da uyarıcı anlamında en az yanlış sorular kadar önemlidir. Bu sebeple aynı süreç boş sorular için de yürütülmelidir.
  4. Doğru sorular ise deneme sınavı analizi sürecinin gizli uyarıcılarıdır ve genellikle göz ardı edilirler. Bu noktada önemli olan emin olunmayarak yapılan doğruların üzerine gitmek ve oradaki bilgi eksikliğini tamamlamaktır.

Yukarıda bahsedilen püf noktaları deneme sınavlarından maksimum verimi almaya yardımcı olur. Ayrıca aşağıda sizin için hazırladığımız Deneme Sınavı Analiz Programını indirerek, kendinizi analiz ederek Sınav netlerinizi arttırabilirsiniz.

Deneme Sınavı Analiz Programı

Deneme Sınavı Analiz Programı, Deneme Sınavlarında yapılan yanlışların ve hataların büyük bir oranda azalmasını sağlayacaktır.

Deneme Analiz Programı

Deneme Sınavı Analiz Programını Nasıl Kullanacaksınız?

  1. İlk Önce, Deneme Sınavlarında EN ÇOK Hangi Konuda yanlış, hata yaptığınızı bulmanız ve bunları analiz etmeniz gereklidir.
  2. O konu üzerinde artık daha fazla yoğunlaşıp yaptığınız yanlışları azaltmanız gereklidir.
  3. Daha sonra Tekrar Deneme Sınavlarına girerek Deneme Sınavı sonunda yaptığınız analiz ile birlikte kaç NET’iniz olduğunu bulup bu tabloya yazacaksınız.
  4. Ve eğer çaba göstermiş iseniz 10 Deneme Sonundaki(Bu Program 10 Denemelik olduğu için) değişimi göreceksiniz.

Deneme Sınavı Analiz Programını İNDİRMEK İÇİN TIKLAYINIZ…

Mutlaka Bunu da İnceleyin:   Sınav Dönemi En Sık Yapılan Hatalar | +10 Yanlış Davranış

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu