Ders Çalışamıyorum

Ders Çalışamıyorum, ders programı hazırlayamıyorum, motivasyonum bozuk, stres yapıyorum, hiçbir şeyim doğru düzgün gitmiyor ve üstüne üstün vaktim kalmadı diyen arkadaşlar için bu yazımız.

Ders Çalışamıyorum
Ders Çalışamıyorum

Sınava az bir zaman kalmışken bu tür soruları artık çözmen lazım. Çünkü önünde geleceğini belirleyecek sınavlardan biri duruyor. Ve bu gidişatı ancak sen değiştirebilirsin…

Sen eğer böyle düşüncelere kapılırsan kaybetmiş olursun. Sen eğer “Ben kazanamam!” dersen kazanmamış olursun. Ve sen eğer ben bunu yapamam ve yapamayacağım şeyi yapmıycam dersen işte o zaman kaybetmiş olursun. Çünkü ileride bir meslek sahibi olmak isteyen sen, büyüyüp ailesinin geçimini eline alıp onlara bakacak ve iyi şartlarda geçmesini sağlayacak, evlenip çoluk çocuk sahibi olacak, onlarda bakacak ve sahip olduğun hayatı en iyi şekilde devam ettirmeye çalışacak olan sensin arkadaşım. Bunların ipleri senin elinde sen bırakırsan kaybolur, kaçarlar.

Mutlaka Bunu da İnceleyin:   İyi Bir Gelecek İçin Feda Etmeniz Gereken 7 Şey

Sonra onları bulman ya da yakalaman çok zor olur. Sen, sen ol. O ipi bırakma ve ilerideki, sana ait olan gelecekteki alanına kazıkla çak ki bir daha elinden kaçamasın. Senin emrin, elin altında kalsın. Sen, sen ol ki, yapamadım, yapamam deme. Yapacağım, başaracağım, bu benim elimde de… Deki yapabilesin. De ki içine bir hırs gelsin. Gelsin de alsın götürsün seni istediğin yerlere… Emin ol mutluluğu, huzuru, rahatlığı o zaman bulacaksın… Eline geçenler ise müthiş şeyler olacak… Bıkma, Bırakma, Bırakmalarına da izin verme…

Mutlaka Bunu da İnceleyin:   Coğrafya Ders Notları | PDF İndir Şifreli Ders Çalışma Notları

Başarılar…

Youtube Grikoç Kanalından sizlere öneriler…


Bilginin Deposu

Üniversiteye Hazırlık Rehberi olan Bilginin Deposu, Sizlere YKS Sınavı için Ders Notları, Deneme Sınavları, PDF Arşivi, Meslek Rehberi, Çalışma Programlarını hazırlamak için yardımcı bir Eğitim Bloğudur.

0 yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir