İlkokul Öğrencileri İçin Yaz Tatil Kitabı Tavsiyeleri

Yaz tatillerinde çocukla maalesef okuldan ve derslerden biraz uzaklaşıyorlar ve bir sonraki döneme alışmaları bu yüzden zaman alıyor. Bu süreçte de ileriki dersleri  yakalamaları biraz zorlaşıyor. İşte bu yüzden, çocukların yaz tatilini hem eğlenerek hem de öğrenerek geçirmeleri çok önemli. Bizler de sizin için çocukların yazın kullanabilecekleri yaz tatil kitabı alternatiflerini derledik. Hemen bakalım bunlar nelermiş.

İlkokul Öğrencileri İçin Yaz Tatil Kitabı Tavsiyeleri

İlkokul Öğrencileri İçin Yaz Tatil Kitabı Tavsiyeleri

1. Sınıf Yaz Tatil Kitapları

1. sınıfı biteren öğrenciler daha yeni yeni derslere alışmışlardır. Onlara eğlenecekleri bir alternatif sunmak çok daha faydalı olacaktır. Hem somut hem de soyut kavramları öğreten kitaplar öncelikli tercihiniz olmalı. Bu tür kitapların içinde kesme biçme, boyama, şekil verme, boşluk doldurma gibi onlarca aktivite bulunur. Bu sayede çocuklar hem eğlenip hem de öğrenebilir.

2. Sınıf Yaz Tatil Kitapları

2. sınıfı bitiren öğrenciler, okuma ve yazma konularında artık hatırı sayılır bir yol katetmişlerdir. İçerisinde küçük hikayelerin bulunduğu, bilgilerini test edebilecekleri testler olan, eğlenecekleri bulmacalar olan kitaplar onlar için ideal olacaktır. Bu özellikler dikkate alındığında Öğretmen Evde yayınlarının 2. Sınıf yaz tatil kitabı diğerlerinden bir adım önce çıkıyor açıkçası.

3. Sınıf Yaz Tatil Kitapları

3. sınıf öğrencileri artık sadece derslere karşı değil, çevrelerine hayatlarına karşı da sorumlu hale gelmişlerdir genelde. Zaten bu yüzden Hayat Bilgisi dersi bu aşamada oldukça önemli değil mi? Tabii bununla birlikte artık matematik de hayatlarında önemli bir yere gelmiştir ve daha çok alıştırma yapmaları gerekmektedir. Tabi bu eğlenceli problemler ile yapılırsa başarıya ulaşması çok daha kolay olacaktır. 3. Sınıf yaz tatil kitabı denildiğinde yine akla yukarıda bahsettiğimiz yayınevinin kitapları geliyor.

4. Sınıf Yaz Tatil Kitapları

Geldik ortaokuldan bir önceki döneme. 4. Sınıftan 5. Sınıfa geçen öğrencilerin o iki dönem arasındaki yaz tatillerini iyi değerlendirmeleri çok ama çok önemli. Çünkü artık matematik dersine, Türkçe ve dilbilgisi dersine hatta yabancı dil dersine verilen önem oldukça artacak. Bu sebeple olabildiğince çok soru çözmeleri oldukça önemli. 4. Sınıftan 5. Sınıfa geçen öğrencilerin 4. Sınıf soru bankası tercih etmeleri çok daha yerinde bir tercih olacaktır.


Bilginin Deposu

Üniversiteye Hazırlık Rehberi olan Bilginin Deposu, Sizlere YKS Sınavı için Ders Notları, Deneme Sınavları, PDF Arşivi, Meslek Rehberi, Çalışma Programlarını hazırlamak için yardımcı bir Eğitim Bloğudur.

0 yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir