DiğerGenel

Malta Dil Okulları

Malta Dil Okulları

Malta, Gozo, Comino ve Malta adalarından oluşan İtalya’nın güneyinde bulunan bir ada ülkesidir. İklimi de insanları gibi sıcak olan Malta’yı tarih kitaplarından ve Osmanlıyla olan savaşlarından tanıyoruz aslında.  2 küçük ve bir büyük adan oluşan ülkenin en büyük adasının adıdır Malta. Diğer adalar gozo ve comino adalarıdır. Ülkemize yakın bir Akdeniz ülkesi olması yabancılık kavramını ortadan kaldırıyor. 200 yıl İngiliz sömürgesinde kaldıktan sonra bağımsızlığını sağlayan ülke şimdilerde bir turizm ve eğitim ülkesi olarak dünyaca tanınmaktadır. Resmi dili İngilizce ve Maltaca olan ülkede Maltaca bilen sadece kırsal kesimde ikamet eden yaşlı nüfus olduğu için ülkenin genelinde İngilizce konuşulur demek mümkündür. Nitekim ülkede hem global hem de yerel olarak hizmet veren birçok dil okulu bulunmaktadır.  Küçük İngiltere olarak da bilinen ülkede dil eğitimi almak oldukça avantajlıdır.

Malta küçük bir ülke olduğu için hangi şehirde eğitim alınacağı iklim ya da yaşam standardı olarak ciddi değişiklikler göstermez. Ancak en çok dil okulu St. Julians, Sliema ve Valetta şehirlerinde bulunur. Bu şehirler arasında en hem turizm hem de öğrenci yoğunluğu açısından St. Julians’dır. Global ve yerel dil okulu yoğunluğu da bu şehirde diğer şehirlere göre biraz daha fazladır.

Malta’da Dil Okulunda Alınabilecek Eğitimlerin Çeşitleri;

 • Genel İngilizce (15-20 ders saati arasında alınan eğitimler)
 • Yarı Yoğun İngilizce (Genellikle 20-25 ders saati aralığındaki programlardır.)
 • Yoğun İngilizce (25 saat ve fazlası olarak verilen programlardır.)
 • Sınav Hazırlık İngilizcesi
 • İş İngilizcesi
 • Akademik İngilizce
 • Celta/Delta programları
Malta Dil Okulları
Malta Dil Okulları

Öğrenciler istekleri ve ihtiyaçları doğrultusunda 2-48 hafta aralığında istedikleri programa katılabilirler. Belirli bir düzeyde İngilizce temeline sahip olunması istenen Sınav Hazırlık İngilizcesi ve İş İngilizcesi gibi programlara katılmak isteyen öğrenciler, istenilen temele sahip değillerse öncelikle genel, yarı yoğun ya da yoğun programlardan birine katılarak dil gelişimlerini sağlayabilirler. Malta hükümetinin vermiş olduğu bir kararla, son yıllarda Malta’ya 12 haftanın üzerinde dil eğitimi için giden öğrenciler ilk 12 haftadan sonrasında haftalık 20 saat part time çalışma iznine de sahip olurlar. Bu da Malta’da eğitim almak isteyen öğrencilere yaşamın her alanında İngilizce kullanabilmekte avantaj sağlamaktadır. Yıllardır dil eğitiminde ilk akla gelen ülkeler arasında olan Malta’da en çok tercih edilen dil okulları ise şu şekildedir;

 • EC English
 • ACE
 • LAL
 • Clubclass
 • Atlas Language School
 • ESE

Malta dil okulu açısından oldukça zengin bir ülke olduğu için bu listeye eğitim kalitesi ve öğrenci memnuniyeti yönüyle daha birçok okul eklenebilir.

Dil okulu araştırması yapan öğrenciler arasında ekonomikliği yönüyle de en çok talep gören ülke Malta’dır.  Ülkede bulunan birçok dil okulu kendi apart tipi konaklamasına da sahip olduğu için dil okulu programları hafta bazlı paket program seçenekleri ile öğrencilere sunulur. Bu da öğrencilerin konaklama ve eğitim sürelerini eşit olarak alarak diğer lokasyonlara göre daha karlı çıkmalarını sağlamaktadır. Ayrıca okullar kendi konaklamalarına sahip oldukları için konaklama fiyatlarına da promosyon uygulayarak paket fiyat oluşturur. Böylece eğitim ve konaklamada ciddi anlamda ekonomik seçenekler bulmak mümkün olur. Diğer yandan Malta küçük bir ülke olduğu için öğrencilerin ulaşım gideri de olmamaktadır. Neredeyse her yere yürüyerek gidilebilir. Genel olarak Malta’da periyotlar halinde dil okulu paket program fiyatları şu şekildedir;

 • 1-12 hafta: 400-3000 EUR
 • 12-20 Hafta : 3000-4500 EUR
 • 20 Hafta ve sonrası: 4000+ EUR olarak düşünülebilir.

Bu fiyatların dönemsel promosyonlar ve verildiği yıl göz önünde bulundurularak değişebilmesi mümkündür. Endless Abroad kalitesi ile yurtdışı eğitim danışmanlığı hizmeti alarak hayallerinizdeki eğitim planınızı oluşturabilirsiniz.

Mutlaka Bunu da İnceleyin:   Yurtdışında Okumak İçin Nedenler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu