Öğrenci koçluğu sertifika programı neden gerekli?

Aslında kötü bir öğrenci yoktur! Çalışmayan, doğru yönlendirilmemiş, önüne kariyer hedefi koyulmamış öğrenci topluluğu vardır.

Öğrenciler,hayatları boyunca türlü sınavlara girer, türlü baskı ve strese dayanmak zorunda kalır. Eğitim & Öğretim yaşamları boyunca iler ki yıllarda karışılacakları mesleki yaşamlarının alt yapısını düzgün bir şekilde oluşturmak ve daha iyi bir yaşam için eğitimleri sürecince çok fala sınav ve ders bakısı altında olurlar. Bu oluşum içerisinde bir taraftan kimlikleri ortaya çıkartırken bir yandan da kişilikler alt yapıları oluşur. Alınan eğitimin birçoğu öğrenime tekniklerine dayalı olduğundan, geleceğe yönelik meslek seçimleri, hayatla baş edebilme, stresle başa çıkabilme gibi birçok konuda çaresiz kalırlar. Böyle durumlarda, koçlar devreye girer ve bir yol haritası olur. Sizde kendinize yeni bir meslek edinerek KOÇ olabilirsiniz. Öğrenci koçluğu sertifika programı kapsamında aldığınız eğitimle, öğrencilerin geleceklerine dokunmanız mümkün.

Öğrenci Koçluğu Sertifika Programı Neden Gerekli?

Öğrenci Koçluğu Sertifika Programı Neden Gerekli?

Öğrenci koçluğu sertifika programına kimlerin katılması önerilir?

  • Koçluk hizmetini vermek ve profesyonel bir meslek olarak icra etmek istiyorsanız.
  • Kişilere hedeflerine yönelik yardımcı olma hedefinde iseniz.
  • Öğrencilerin hedeflerini belirlemek ve başarıya ulaşmasıiçin yol haritası ulaştırmak istiyorsanız
  • Eğitim sektöründe çalışıyorsanız
  • Öğrencilerle çok içli dışlı oluyor ve onlarla çok daha güçlü iletişim kurmak istiyorsanız Öğrenci koçluğu sertifika programına katılıp sertifikanızı almanızı öneriyoruz.

Öğrenci koçluğu sertifika programına katılmanın ne faydasını göreceksiniz?

“Bana ne faydası olacak” diye kendi kendinize soruları yönelttiğinizi duyar gibiyiz. O zaman biraz da buna yanıt verelim.

  • Öğrencinizi gelişimine katkı sağlayacak süreçleri yönetecek ve ailesiyle birlikte bu süreçleri öğrencinin yaşamına empoze etmeye yönelik kişisel gelişim edineceksiniz.
  • Öğrencinin hayatında danışabileceği, motive edebileceğiniz birisi olacaksınız. -ki bu öğrenci sizin çocuğunuz, yeğeniniz ya da çok sevdiğiniz birisi bile olabilir.
  • Öğrencinin hayatındaki tüm süreci dengede tutma yeteneğine erişmiş olacaksın.

İzmir’de öğrenci koçu arıyorsanız ya da öğrenci koçu olmak için eğitim ve sertifika programlarına katılmak istiyorsanız, Koçluk Merkezi size  ACTP, ICF gibi dünya çapında onaylı sertifikasyonlar ile eğitim veriyor.

http://www.koclukmerkezi.com adresinden ulaşabilirsiniz

 


Bilginin Deposu

Üniversiteye Hazırlık Rehberi olan Bilginin Deposu, Sizlere YKS Sınavı için Ders Notları, Deneme Sınavları, PDF Arşivi, Meslek Rehberi, Çalışma Programlarını hazırlamak için yardımcı bir Eğitim Bloğudur.

0 yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir