Orjinal Teff Tohumlu Çay

Teff tohumlu çay Dünya üzerinde bir çok ülkede içilmektedir. Kilo vermeye yardımcı bir ürün olan bu çay son senelerde ülkemizde de büyük ilgi görmektedir. Bir çok ünlü isim bu çayı denemiş ve kilo vermiştir. Bu nedenle internet sitelerinden de tanıtmışlardır. Kilo vermeye yardımcı olduğu kadar kişideki yorgunluk hissini de almakta ve enerji vermektedir. Bunun yanında içeriğinin zenginliği nedeni ile vücut için de çok faydalıdır.

Teff tohumu Dünya üzerinde bilinen en küçük tahıl tanesi olmasının yanında zengin vitamin içeriği ile çok şaşırtmaktadır. Protein, kalsiyum, demir ve tiamin bakımından çok zengindir. Üç farklı renkte olan teff tahılı vardır. Beyazı kestane tadında, kahverengisi fındık tadına yakındır. Özellikle kırmızı olan dengin içeriğindeki demir çok yüksektir.

Teff tohumu Dünya üzerinde kilo verme amaçlı kullanılır. Yağ yakma özelliği ve metabolizmayı hızlandırması nedeni ile diyet yapan kişilere yardımcı ürün olarak verilir. Teff tohumu ile üretilen çayın içerisinde teff tohumuna yardımcı 20 adet tohum ve bitki bulunur. Orjinal teff tohumlu çay denmesinin nedeni ise özel bir formülle üretilmesidir. Bu nedenle alırken kesinlikle fayda görebilmek için üretici firmadan alınmalıdır. Piyasada satılan sahte ürünler sağlığınız için sakıncalı olabilir. Bir çok ünlü de orjinal paketin tanıtımını yapmıştır.

Teff Tohumlu Çay Nasıl Kullanılır
Teff Tohumlu Çay Nasıl Kullanılır

Teff Tohumlu Çay Nasıl Kullanılır?

Teff tohumlu çay sabah aç karna içilmelidir. İçildikten yarım saat sonra kahvaltı yapılabilir. Günde bir adet içilmesi önerilen çayı metabolizması çok yavaş olan kişilerin günde 2 paket içmesinde de bir sakınca yoktur. İkinci paketi akşam yemeğinden yarım saat önce içmeleri çok daha uygun olur.

  • 1 adet teff tohumlu çay
  • 1 fincan sıcak su

Bir fincan sıcak su içerisine bir paket teff tohumlu çay koyuyoruz ve 10 dakika demlenmesini bekliyoruz. Demlenen çayı içtikten sonra yarım saat kadar bir şey yemiyoruz. Kahvaltımızı yarım saat sonra yapmalıyız. Diyet yaparken yardımcı ürün olarak kullanılan bu çayı içerken bol su içmek kilo vermede yardımcı olacaktır.

Gülben Ergen, Bengü, Hande Yener, Demet Şener gibi ünlü isimler bu ürünü kullanmış ve fayda görmüşlerdir. Son senelerde adı çok daha fazla duyulan çay sadece kilo vermeyi hızlandırmaz. Bunun yanında enerji vererek halsizliği önler, kişilerde zinde olmayı sağlar.

Teff Tohumlu Çay Nasıl Kullanılır
Teff Tohumlu Çay Nasıl Kullanılır

Teff Tohumlu Çay Nasıl Bu Kadar Etkili

Bir ay gibi kısa sürede kişilerin metabolizmasına göre gözle görülür bir incelme olmaktadır. Kullanıcı yorumları gösteriyor ki kullanan kişiler çok kısa sürede kilo vermeye başlamaktadır. İlk hafta bile kilo vermeye başlayan kişiler vardır. Bir aylık kullanım sonrasında ise gözle görülür bir incelme söz konusudur.

Kilo vermeyi sağlayan teff tohumunun yağ yakma özelliği ile metabolizmayı hızlandırma özelliğidir. Yardımcı bir çok bitki ve tohumla birlikte özel üretilen çay çok daha faydalıdır. Bu nedenle özel üretilmiş orjinal teff tohumlu çay alınmalıdır. Piyasada satılan sahte ürünleri almamaya özen göstermelisiniz. Resmi üreticisi tarafından satılan ürünleri almak sağlığınız açısından çok önemlidir.

Emziren anneler bebekleri altı ayını geçtikten sonra içmeye başlayabilir. Hamile anneler ise kullanamaz. Tansiyon hastalarının kullanmasında hiç bir sakınca yoktur. Şekeri dengede tutma özelliği olduğu için ise diyabet hastalarının içmesi faydalıdır.


Emre

Eğitim, Kişisel Gelişim, Enerji, Bilim ve Teknoloji ile ilgilenen araştırmalar yapmaktayım. Uygun olanları sizlerle de paylaşmaktayım.

0 yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir