Trigonometri 11. sınıf konuları arasında yer almakta olup, matematik dersinde öğrencilerin öğrenmekte zorluk çektiği içeriklere sahiptir. Hem okuldaki yazılılarda hem de üniversite sınavında bu konulardan önemli sorular gelmektedir. Dolayısıyla her bir başlığı ihmal etmeden çalışmanız ve en iyi şekilde öğrenmeniz yararınıza olacaktır. Trigonometri AYT sınavında, katsayısı yüksek olan konular arasında yer alır. Yani bu konudan doğru cevaplayacağınız her soru, size yüksek puan olarak geri dönecektir. Bu nedenle başta trigonometri formülleri olmak üzere her bir konuyu en iyi şekilde öğrenmelisiniz. Konu anlatımı ve soru bankası kitaplarıyla birlikte video dersleri izlemeniz, istediğiniz başarıya ulaşmanızı sağlayacaktır. Özellikle trigonometrik fonksiyonlar video içeriği pek çok öğrencinin aklındaki soru işaretlerinin giderilmesinde oldukça etkilidir.

Tonguç Akademi - Trigonometrik Terimler

Eğitici ve Öğretici Trigonometri Video Setleri

Üniversite sınavı kendi içerisinde TYT ve AYT olmak üzere iki kısma ayrılmakta olup, AYT sınavın alan bilgisi kısmını oluşturur. Bu kısımda daha formül ağırlıklı bilgiler yer almaktadır. Trigonometri AYT matematik soruları ise bu açıdan geniş bir yere sahiptir. Bu soruları doğru cevaplayabilmeniz için, öncelikle formülleri akılda kalıcı şekilde ezberlemeniz gerekiyor. İzleyeceğiniz video dersler ile hem görsel hem de işitsel öğelerle formül ezberlemeyi kendiniz için daha kolay hale getirebilirsiniz. 

Trigonometri 11. sınıf video içeriklerinde, açı ölçü birimleri ve trigonometrik fonksiyonlar genişçe ele alınmaktadır. Bu içerikleri büyük bir dikkatle izleyip üzerine bol soru çözerek, bu konudaki başarınızı artırabilirsiniz. Böylece her bir formülü ve bilgiyi uygulamalı olarak öğrenebilirsiniz.

Tonguç Akademi - Birim Çember

Akılda Kalıcı Metotlar ile Trigonometrik Fonksiyonlar

Trigonometrik fonksiyonlar içerisinde sinüs ve cosinüs fonksiyonları, indirgeme formülleri, tanjant ve cotanjant fonksiyonları, sinüs ve cosinüs teoremi, sekant ve kosekant fonksiyonları gibi başlıklar yer almaktadır. Bunların ardından trigonometrik fonksiyonların grafiği ve periyodu da çalışmanız gereken konular arasında yer alır. Her bir başlık birbirinin devamı olup sınav sorularında bir ya da birkaç formülü birden kullanmanız gerekebilir. Alanında uzman eğitimciler tarafından hazırlanan trigonometrik fonksiyonlar video dersleri sayesinde, trigonometri konusunu çalışmak sizin için daha kolay olacaktır. Eğitimlerin içerisinde formüllerin aklınızda kalmasını sağlayacak ipuçlarına yer verilmesi, konuyu anlaşılır kılmaktadır. Tonguç Akademi tarafından müfredata uygun olarak hazırlanan trigonometri 11. sınıf eğitim videoları ile eğlenerek öğrenebilirsiniz.

Tonguç Akademi -  Trigonometri Tanjant Kotanjant

Trigonometri Formüllerini Eğlenerek Öğrenin!

Trigonometri formülleri çalıştığınızda sinüs, cosinüs, tanjant ve cotanjant için ayrı ayrı formüllerin olduğunu görebilirsiniz. Bunları ezberlemenin püf noktaları Tonguç Akademi tarafından hazırlanan videolarda size anlatılmaktadır. Her bir video, öğrencinin konuyu rahatça anlaması üzerine tasarlanır ve tüm içerikler en uygun görseller kullanılarak desteklenir. Öğrencinin sıkılmadan öğrenebilmesi için gerekli tüm detaylar, Tonguç Akademi tarafından düşünülmüştür. Bu sayede trigonometri formülleri başta olmak üzere istediğiniz her konuyu Tonguç Akademi video derslerinden çalışarak, hayalini kurduğunuz puanlara ulaşabilirsiniz.

Ayrıca Tonguç Akademi ile ilgili diğer içeriklerimize de bakabilirsiniz;

Mutlaka Bunu da İnceleyin:   AnsiklopedikBilgiler.com: Türkiye’nin Bilim, Tarih ve Biyografi Sitesi
Kategoriler: DiğerEğitimRehberlik

Bilginin Deposu

Üniversiteye Hazırlık Rehberi olan Bilginin Deposu, Sizlere YKS Sınavı için Ders Notları, Deneme Sınavları, PDF Arşivi, Meslek Rehberi, Çalışma Programlarını hazırlamak için yardımcı bir Eğitim Bloğudur.

0 yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir