Yakın Gelecekte Tükeneceği Düşünülen Besinler

 

Küresel ısınma ve iklim dengesinin bozulması nedeniyle yakın gelecekte bazı besinlerin hayallerde yaşayacağı düşünülüyor.

Yakın gelecekte çeşitli problemler nedeniyle tükeneceği düşünülen besinler, birçok kişiyi üzecek. Çünkü bu besinlerin yetiştiği ağaçların ve iklim koşullarının olumsuz etkilenmesi söz konusu olacak. Bu da bazı besinlerin yakın gelecekte tükenme riskinin bulunduğunu ifade ediyor. Yakın gelecekte tükeneceği düşünülen besinler arasından 5 tanesi!

 

Üzüm

Üzüm

Üzüm

Üzüm soğuk mevsimler nedeniyle kötü etkilenecek ve bu da şarap üretimi konusunun da olumsuz etkilenmesi anlamına gelecek. Üzümden elde edilen şarap da bu yüzden kara borsa olacak ve özellikle yıllanmış şaraplar gelecekte servet değerinde satın alınabilecek.

 

Kahve

Kahve

Kahve

Kahve ağaçları da olumsuz olarak etkileneceği için yakın gelecekler tiryakilere vereceğimiz kötü haberimizde kahvelerin de neslinin tükeneceği bir durum söz konusu olacak. Özellikle Arabica kahve türünün yakın gelecekte üretilmeyeceği düşünülüyor. Şimdiden Arabica kahvelerin üretiminde azalma olması nedeniyle fiyatlardaki yükseklik göze çarpıyor.

 

Muz

Muz

Muz

İklim değişikliğinin muz ağaçlarını azaltacağı ve bu ağaçların zararlı canlılara neden olacağı için azaltılacağı söz konusu oluyor. Bu da ciddi bir nesil tükenmesini gündeme getiriyor. Nesli tükenecek olan yiyecekler arasında olan muz, şimdiden eskisi kadar fazla üretilmiyor. Ucuz olması nedeniyle kahve satmak isteyen Afrikalılar, muz stoklarını eskisi kadar yoğun tutmuyorlar.

 

Çikolata

Çikolata

Çikolata

Hava sıcaklıkların artması kakao ağaçlarının verimini etkiliyor ve bu da çikolatanın üretimi konusunda kalitenin düşmesine neden oluyor. Dünyanın en büyük çikolata üreticilerine göre yakın gelecektekiler dünyada çikolata bulmayacaklar.

 

Elma

Elma

Elma

Sert geçen kışların oluşturduğu elma ağaçları kışların bahar gibi geçmeleri nedeniyle eski verimlerini sağlamıyor. Bu da yakın gelecekte elmanın da iklim değişikliği etkisiyle üretilmesinde sıkıntı yaşanacağına işaret ediyor.


Emre

Eğitim, Kişisel Gelişim, Enerji, Bilim ve Teknoloji ile ilgilenen araştırmalar yapmaktayım. Uygun olanları sizlerle de paylaşmaktayım.

0 yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir